Heavy Duty Connector HDC-HEEE-020-FC Female Insert 20 Pin 16A 500V
★★★★★ 4.1 56 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by eastmanscaff.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Plug FittingsHeavy Duty Connector HDC-HEEE-020-FC Female Insert 20 Pin 16A 500VModel: HEEE-020-FC
  • Plug Fittings
Size FEMALE INSERT_20P
Color Line
Brand Name POMGSGAF
Manufacturer POMGSGAF
Model Number POMGSGAF
Connector Type Adapter
Exterior Finish Alloy Steel
Item Dimensions 7.87 x 5.12 x 5.12 inches
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.1 out of 5
★★★★★
56 ratings | 23 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
77% (43)
4 stars
7% (4)
3 stars
4% (2)
2 stars
2% (1)
1 star
10% (6)